Pozor, požár!

Přátelé, prosím pomozte!

Požárníci příslušné party potřebují podporu. Povolali při požáru. Přijeli. První! Plameny plápolaly, podkroví praskalo, piliny poletovaly povětřím.. Příčina? Pěkná pitomost. Pobertové pustili plyn…

Ne, nejedná se o pokus o vtip, ani o variaci známé povídky “Hoří Heršpická hospoda!”, ale o snahu pomoci naší partě dobrovolných hasičů z Turkovic, mezi něž patřím a kteří jakkoliv mají své rodiny a práci, vyrážejí okamžitě na výjezdy, kdykoliv jsou hasičským záchranným sborem povoláni. Oproti profesionálním jednotkám však musíme vystačit s minimálními financemi  z obecního rozpočtu, ze kterého se snažíme udržet provozuschopný vozový park i jiné nemalé potřebné vybavení.

Tento rok díky své významné pomoci při hašení hotelu Čihák (velmi zajímavý popis zásahu přiložen v příloze) jsme postoupili do finále soutěže Dobrovolní hasiči roku, kde máme při závěrečném umístění na 1.-3. místě šanci získat od pořadatele dotaci. Díky této by mohli svépomocí např. opravit  vozidlo, nakoupit nové vybavení, aj.

Pokud byste chtěli pomoci, věnujte prosím 1 minutu svého času, klikněte na http://www.adhr.cz/hlasovani-jednotky/ a dejte svůj hlas 5 jednotkám. U 4 oblastí vyberte libovolnou, ale u oblasti „střed a sever Čechprosím zadejte TURKOVICE. Do webového formuláře prosím ještě zadejte svůj libovolný mail (na něj přijde pouze potvrzení o hlasování) a jakékoliv telefonní číslo..

Svou pomocí v podobě hlasování pomůžete nejen partě obětavých chlapů, ale zároveň vyjádříte  svůj obdiv těm, kteří zdarma a kdykoliv nasazují svůj krk, aby pomohli potřebným…

Děkuji vám.

Josef Brabec

 

Osud Hotelu Čihák v Poddubí

Popis zásahu