Podzimní úklid je za námi…

Osadní výbor uspořádal opět po půl roce úklid naší obce a přilehlého okolí, který se konal v sobotu 10.10.2015 od 8:30 hod. Cílem bylo pročistit okolí Turkovic před nadcházející zimou a zbavit ho povalujícího se odpadu. Přestože se nás sešlo méně než na jaře, dokázali jsme opět Turkovice zbavit všemožných papírků, lahví a jiného nepořádku, o kterém si zřejmě někteří lidé myslí, že patří do přírody místo do košů a kontejnerů.

Opět jsme se rozdělili na několik skupin. Jedna se vydala serpentinami dolů pod Turkovice a zpět nahoru Bílou cestou. Druhá skupina se vydala naopak nahoru směrem na Ondřejov a přilehlé cesty, kde jeden z účastníků našel kromě odpadu i jeden výstavní hřib. Třetí skupina šla kolem vysílače cestou Na výhledu, nově i na Borka a pak zpět do Turkovic. I když tím, že se úklid konal “teprve” po půl roce od toho jarního a odpadu kolem silnic a cest bylo tedy méně než na jaře, opět se naplnilo pár pytlů a bohužel byla opět nalezena i další černá skládka. Tentokrát ji máme nafocenou a vyznačenou na mapě a Osadní výbor podklady předá obci Ondřejov k vyřešení.

Po ukončení úklidu bylo pro všechny účastníky zajištěno posezení s možností zakoupení občerstvení a pro malé pomocníky byl připravený zajímavý program s povídáním o významu třídění odpadu.

Děkujeme, že jste se dostavili a pomohli! Děkujeme také hasičům, že nám opět poskytli zázemí hasičárny a že také pomáhali – konkrétně se pustili do čištění propustků dešťové kanalizace krtkem v ulici Pod Oborou. Budeme se těšit, že s těmi, kteří tentokrát nemohli, se brzy uvidíme na další společné akci. Buď na jarním úklidu nebo Čarodějnicích nebo jindy.