Den dětí se opět povedl…

V neděli 5.6.2016 se uskutečnil v řadě již druhý ročník Dne dětí v Turkovicích a především díky samotným dětem a krásnému počasí se opět velmi povedl.

Program byl bohatý. Dopoledne si děti prohlédly vojenské obrněné vozidlo, vyzkoušely si kvízy od Besipu nebo také speciální brýle. Díky těmto brýlím viděly, že pít alkohol nebo zkoušet něco „tvrdšího“ se nevyplácí (minimálně pro chůzi…).

Na odpoledne byla připravena soutěž Dětský železný hasič, kde si děti mohly zasoutěžit o pěkné ceny a krásné poháry na stupních vítězů. Byly dvě věkové kategorie a jsme rádi, že v obou se zúčastnilo plno šikovných dětí. Poděkování patří turkovickým hasičům, kteří vydatně pomohli s organizací celého dne, zajistili dětem bezpečí na sportovní soutěži nebo i připravili oblíbenou činnost na konec… a sice pěnu, ve které se děti mohly osvěžit a zároveň si trochu vybít svou nekonečnou energii. Tu jim my dospělí už jen opravdu můžeme tiše závidět :-).

Rádi bychom také poděkovali všem dobrovolníkům za organizační výpomoc a také všem, kteří finančně pomohli Dětský den uspořádat.

Těšíme se na vás všechny zase brzy na nějaké společné akci a jsme rádi, že je naše obec plná hravých a úžasných dětí!